loader
blog_img
  • 29
  • March

2019

kuşadası ev ilaçlama neden yapılmalıdır?

EV İLAÇLAMA

Evler hepimiz için birincil yaşam alanlarıdır, en önemli yaşam alanımız olan evlerde yapılacak ev ilaçlaması, haşerelerle mücadelede yaşamımızı sağlıklı ve temiz bir şekilde sürdürebilmemiz için, ev ve yaşam alanlarımıza gelen haşerelerden kurtulmak adına önemli bir adımdır. Evlerimiz, yaşam alanlarımız içerisinde hijyen konusunda en fazla üzerine titrediğimiz mekanların başında gelir.

KUŞADASI EV İLAÇLAMA İÇİN EN UYGUN MEVSİM HANGİSİ?

Haşere ilaçlama genelde bahara girerken ve yaz sonu olmak üzere senede iki kez yapılacak bir böcek ilaçlaması standart bir mekanın böcek sorunundan kurtulması için yeterlidir. Ancak daha kritik alanların, çevresel nedenlerden dolayı bazı tehditlerin olduğu ortamların, daha sık ilaçlanması önerilir.

Kuşadası ev ilaçlama konusunda ise bahar ve yaz sonunda yapılan böcek ilaçlamalarının çok etkili olduğu,bahçe ilaçlamada sineklere karşı aylık ilaçlamanın sineksiz bir yaz geçirmenizi sağladığı bilinmektedir. Temelde ilaçlamanın yapılması için bir mevsimin beklenmesine gerek yoktur. İstendiği her zaman her an ilaçlama yaptırılabilinir. Özellikle çocuk adamların olduğu ortamların, ya da yeni bir mekana taşınırken taşınma öncesinde alanın ilaçlanması tavsiye edilmektedir.

KUŞADASI İLAÇLAMA FİRMALARI

Kuşadası ilaçlama firmalarının sıklıkla karşılaştığı böcekler; karasinek, sivrisinek,hamam böceği, alman hamam böceği, karafatma, oryantal hamam böceği, amerikan hamam böceği, kene, tahta Kurusu, pire, bit olarak sayılabilir.

Kuşadası ilaçlama cemsoy, tüm haşere çeşitlerine karşı geliştirdiği ilaçlama yöntemleri ile kuşadası ev ilaçlamasında sektörün lider firması olmayı sürdürmektedir.

Kuşadası belediyesi ilaçlama evlere hizmet vermemektedir. Sadece belediye ortak alanlarında ilaçlama yapmaktadır. Bundan dolayı ev ilaçlaması için kuşadası ilaçlama firmaları içerisinde lisanslı olmayan firmalar mevcut olup doğru haşere ilacının seçilmemesi ve uygun olmayan dozaj kullanılması sebebiyle duyulmuş birçok yanlış uygulama mevcuttur. Bu tip uygulamaların hem doğaya verdiği etkilerin geri dönüşü olmamaktadır.

Kuşadası ilaçlama cemsoy mühendisleri tarafından ilaçlamalarımız kontrollü bir şekilde bir süreç olarak ele alınmaktadır.

İLAÇLAMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

EV İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Peki, ev ilaçlaması nasıl yapılır? gelelim bu sorunun yanıtına;

Böcekler ve haşereler ve kemirgenler çok hızlı üreyen canlılardır. Evlerimizde gerçekleştirilen bir ilaçlama işleminin bu canlılar üzerinde etkisinin kalıcı olması için, ilacın ortamda daha uzun süre kalması gerekmektedir. Bu nedenle kuşadası ilaçlama firması cemsoy geliştirdiği kalite yönetim sistemi ile ilaçlama uygulaması programa alındığı anda whatsapp destek hattı üzerinden müşterilerine uygulama yapılmadan önce, uygulama esnasında ve uygulama sonrasında yapılması gereken işlemleri görsel şeklinde whats app destek hattımızdan paylaşmaktadır.

Kuşadası ilaçlama cemsoy firması uygulayıcı personelleri ilaçla temas etmeyi önleyen koruyucu kıyafetlerle ilaçlama yapmaktadır. Ev ilaçlaması yapılırken ilaçlama yapılan bölgede bulunmamanız önerilmektedir. Uygulama yapılırken pencereler ve kapılar ilaçlama personeli tarafından açılıp, uygulama yapılıp kapatılacaktır, ev ilaçlaması evin en uç noktasından başlayarak yapılacak ve odalar tek tek ilaçlandıktan sonra giriş holü ilaçlanacak ve evin kapısı kapatılacaktır. Bu şekilde ilacın mümkün olan en çok noktaya temas etmesi hedeflenmektedir.

İLAÇLAMA SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER

İlaçlama sonrası haşere ilacının her noktaya temas etmesini sağlamak için minimum bir saatlik bir temas süresi önerilmektedir. Ev ilaçlaması sonrası minimum bir saatlik temas süresi sonrası evin yarım saat havalandırılmasıyla beraber günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası mutfak tezgahı, salon masası gibi gıdanın temas edebileceği noktalarda ince bir temizlik yapılması önerilmektedir. Eğer evde bebek bulunuyorsa bağışıklık düzeylerinin bizden çok daha düşük olduğu göz önüne alınarak ağızlarına götürebilecekleri tüm oyuncakları vs. yıkanmalıdır.

kuşadası ilaçlamanın güvenilir markası cemsoy mühendisliği tercih ederek garantili ilaçlamayla tanışın...

-by Cemsoy

KUŞADASI İLAÇLAMA SERVİSİ

İlaçlama servisleri, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almış olmalıdır. Teknisyenlerinin Sağlık Bakanlığı’ndan biyosidal ürün uygulayıcı eğitimi ve belgesi almış olması gerekmektedir. Kullanılan ilaçların, biyosidal ürün olması gerekmektedir. İlaçlama ciddi bir iştir, geçmişi olan ve güven veren ilaçlama şirketleri ile çalışılması kendi sağlığınız için gereklidir. Kokusuz ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçlar mutlaka ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanmalı. Kokusuz ilaçlar günün herhangi bir saatinde kullanılmasında bir sakınca yoktur.İlaçlama servisimize başvurunuz.

img

İLAÇLAMA YAPILAN ALAN NE KADAR KAPALI TUTULMALIDIR? ilaçlama yapılan alanları kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur ama yinede kuşadası ilaçlama esnasında yarım saat veya 1 saat ilaçlanan ortamda bulunmamak en güzelidir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

img

Kuşadası ilaçlama Cemsoy Mühendislik

Kuşadası’nda kurulan firmamız 30 yıllık tecrübesi ve profesyonel ekibiyle halk ve çevre sağlığına uygun ilaçlama hizmetleri vermektedir. Merkez şubesi Aydın’da bulunan Cemsoy, Kuşadası şubesiyle de ilaçlamanın sağlıklı ve güvenilir markası olmaya devam etmektedir.

Yorumlar (04)

comment_img

Garantili İlaçlama

comment_img

Güvenilirlik

comment_img

Zamanında Müdahale

comment_img

Hızlı Hizmet

Yorum Yapın

Sorunuz Var mı ?

Bütün soru görüş ve önerileriniz burdan kolayca ulaştırabilirsiniz.

top