loader
blog_img
  • 29
  • Mart

2019

Sivrisinek ilaçlama

Sivrisinek Mücadelesi

Yaz mevsiminde sivrisinekler yaşam kalitemizi düşüren ve çeşitli hastalıklara yol açan sivrisineklere karşı en etkili mücadeleyi uyguluyoruz.

Kuşadası sinek ilaçlama

Kuşadası bölgesi ekolojik ve iklimsel özellikleri nedeniyle sivrisineklerin üremesine müsait bir bölgedir. Harici site arıtmaları, rögarlar, su birikintileri sivrisinekler için mükemmel bir üreme alanı oluşturmaktadır. Bundan dolayıdırki kuşadasında sivrisinek ilaçlamaçlaması olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Türkiyede 1200'den fazla sivrisinek türü tespit edilmiştir.

Sivrisinek ilaçlaması hangi mevsimde yapılmalıdır?

Sinekler yağışların bittiği, doğanın uyanmaya başladığı bahar aylarında önce larva sonra pupa evrelerinden geçip olgunluğa ulaşmaktadır. Burada önemli olan nokta sineklerin pupa ve larva evresindeyken gelişimin engellenmesidir.

Peki sinek ilaçlaması hangi mevsimde yapılmalıdır? gelelim bu sorunun cevabına; Larva evresinde yapılacak olan bahçe ilaçlaması ile sinekler olgunluğa erişmeden larva şeklindeyken ilaçlanmakta, bu şekilde sineksiz bir yaz geçirmeniz mümkün olmaktadır. Kuşadası sinek ilaçlama servisine başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

SİVRİSİNEK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Sineklerin insan sağlığına zararları nelerdir?

Sinekler özellikle yazlıklarda, kuşadası gecelerinde yazlık bahçesinde otururken bizi rahatsız eden ve sağlığımıza zarar veren canlılardır, başta basit kızarıklık ve allerji olarak görünen sinek ısırmaları vücudumuzda reaksiyonlara neden olarak sağlığımızı ciddi şekilde tehtit edebilir. Bunun dışında hastalık taşıyıcı özellikleri nedeniyle sıtma gibi bir çok hastalığa neden olurlar.

Sinek ilaçlaması nasıl yapılır

Tüm ilaçlamalarda olduğu gibi sinek ilaçlamada da seçilen ilacın etken maddesi ve dozajı çok önemlidir. Kuşadası ilaçlama servisi konusunda uzman mühendislerin yönlendirmesiyle bölgede var olan sineklere uygun ilaç ve dozajı ayarlayıp, uygulayıcı personelleri yönlendirmektedir. Bahçe ilaçlamasında sinek yumurtalarının ve larvalarının yaşayabileceği su birikintileri ilaçlanmakta, ev ilaçlaması için de Dünya Sağlık Örgütü onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar uygulayıcı personeller tarafından gerekli görülen noktalara uygulanmaktadır.

Sinek ilaçlamanın güvenilir markası cemsoy mühendisliği tercih ederek garantili ilaçlamayla tanışın...

-by Cemsoy

Sineksiz bir yaz mümkün

Evet, yanlış okumadınız, larva dönemindeyken yapılan ilaçlamalarla yaz aylarında sinek popülasyonunun %90 oranında azaldığı görünmüştür. Yapılan ilaçlama sayesinde sinekler evin içerisine girer, ilaçla temas eder ve ölür. Bu döngü ilacın etkisini gösterme süresine göre değişikilik göstermekle beraber uygun şartlar sağlandığında 6 aya kadar etkisini gösterdiği bir çok müşterimizde gözlemlenmiştir.

img

Sinek yakalama cihazı işe yarar mı? Sinek yakalama cihazları özellikle dış ortamda sineklerin yakalanması konusunda oldukça etkili olmaktadır. Gıda iş yerlerinde yapışkanlı sinek yakalama cihazı kullanılması zorunludur. Elektrikli sinek yakalama cihazları yerini yapışkanlı sinek yakalama cihazlarına bırakmaktadır. Yapışkanlı sinek yakalama cihazının mantığında sürekli çalışan bir florasan ışığı sinekleri kendisine doğru çekmekte, cihaza yaklaşan sinekler yapışkan kartuşa yapışmaktadır. Zamanla bu kartuşların değiştirilmesi gerekir. Cemsoy mühendislikten temin edeceğiniz sinek yakalama cihazlarında kartuşlar ücretsiz olarak yedek bırakılmaktadır.

img

Sivrisinek ilaçlama Cemsoy Mühendislik

Kuşadası’nda kurulan firmamız 30 yıllık tecrübesi ve profesyonel ekibiyle halk ve çevre sağlığına uygun ilaçlama hizmetleri vermektedir. Merkez şubesi Aydın’da bulunan Cemsoy, Kuşadası şubesiyle de ilaçlamanın sağlıklı ve güvenilir markası olmaya devam etmektedir.

Yorumlar (04)

comment_img

Garantili İlaçlama

comment_img

Güvenilirlik

comment_img

Zamanında Müdahale

comment_img

Hızlı Hizmet

Yorum Yapın

Sorunuz Var mı ?

Bütün soru görüş ve önerileriniz burdan kolayca ulaştırabilirsiniz.

top